Geen trainingen na 17.00 uur!

In de Tweede kamer is  donderdagmiddag 2 december gestemd over de motie van enkele partijen om sporten na 17.00 uur toe te staan. Hiervoor was helaas geen meerderheid. Het kabinet oordeelde eerder dat de niet-essentiële sectoren zoveel mogelijk gelijkgetrokken moeten worden en dat om die reden trainen na 17.00 uur niet wordt toegestaan. Voor veel kinderen en de meeste volwassenen is het echter niet mogelijk om doordeweeks voor 17.00 uur te trainen.

Het is even niet anders. hier moeten we het voorlopig mee doen. Demissionair premier Rutte heeft in elk geval toegezegd dat sporten vooraan staat bij nieuwe versoepelingen.

In het weekend kan er wel door iedereen worden gevoetbald, maar dat is niet in alle gevallen verantwoord als er verder niet wordt getraind. De KNVB wil vooral in mogelijkheden blijven denken, bijdragen aan de oplossing tegen de pandemie en gaat per niveau en leeftijdscategorie een beslissing nemen over het wel of niet doorgaan van de competities.

Wordt vervolgd!

2 december 2021