De uitdaging: “Als sneeuw voor de zon”.

Toen we, de consul, de wedstrijdsecretaris en ik zaterdagmorgen om een uur of half 10 bij het veld stonden, lag het veld voor het grootste gedeelte nog vol met sneeuw(zie foto’s 1-3). En dat was natuurlijk op de meeste plaatsen in Friesland zo. Maar het gedeelte waar de zon het sneeuw al had laten verdwijnen was zeer goed bespeelbaar. Na wikken en wegen, It Twadde kon helaas niet doorgaan, daarvoor lag er toen nog te veel sneeuw, besloten we later nog eens te kijken of de zon nog meer zijn werk zou kunnen doen! En om zo de wedstrijd Arum 1 – Blokzijl 1 toch nog door te laten gaan. En toen begon voor consul Jan de uitdaging: “We matte de sinne wol helpe”. En hij stelde voor om het sneeuw er spoedig af te halen. En op vooral de plekken waar de zon niet heel goed haar werk kon doen werd het veld, met de enthousiaste consul voorop, binnen de kortste keren sneeuwvrij gemaakt. En na een oproep kwamen er steeds meer helpers bij. De terreinknecht, die weer aardig bij de pinken is, de scheidsrechter O23 (afgelast), “de vlagger” O23, de al eerder genoemde vrijwilligers en maar liefst 8 A-selectie spelers zorgden ervoor dat om 13.00 uur het veld sneeuwvrij was. En zo lag het veld er op een paar natte plekjes prima bij. Het grootste overwinningsgevoel kwam toe ook scheidsrechter de Groot het veld goedkeurde. Alles werd nog in gang gezet. De lijnen erop door de coach van de O23. Nog wat extra zand voor de doelgebieden aangesleept. De programmaboekjes werden nog op het laatste moment geprint. De boekje verkoopster kreeg ze nog op tijd. Het kantinepersoneel werd ingelicht. En via social media werden de supporters op de hoogte gebracht dat de wedstrijd wel doorging! 
Er kon gevoetbald worden! En ook nog met prachtig voetbalweer.

Weer een prachtig staaltje van “clubleafde”. Een “paar karrentrekkers” en een “wagen” vol met vrijwilligers die elkaar enthousiasmeren als een soort van “sneeuwbal effect”.

Wij zijn trots op jullie! 

Namens het bestuur van de v.v. Arum

P.S. en de wedstrijd tegen Blokzijl eindigde ook nog in ruime overwinning voor Arum 1. n.l.: 6-1

12 maart 2023