Corona update van de KNVB

Corona update van de KNVB:
De onzekerheid vanwege de nieuwe Omikron variant was, en is nog steeds, groot. Hierdoor is het helaas nog steeds niet mogelijk om onze sport te beleven zoals we dat het liefste doen, met elkaar op het veld, in de zaal of langs de lijn. De eerstvolgende persconferentie staat voor a.s. vrijdag 14 januari geagendeerd, met hopelijk enige versoepelingen.Wat zijn de huidige regels voor het voetbal?Vanaf 11 januari 2022 is voetballen op sportaccommodaties mogelijk, in teamverband voor jongeren tot en met 17 jaar, tussen 05.00 en 20.00 uur en voor 18 jaar en ouder tussen 05.00 en 17.00 uur. De interpretatie van deze regeling betekent in de sport brede uitwerking van deze leeftijdsgrens, dat jeugdteams (tot en met onder 19) mogen trainen én onderlinge wedstrijdjes mogen spelen op de club.Voor iedereen vanaf 18 jaar is buiten sporten toegestaan met maximaal 2 personen op 1,5 meter afstand. Een trainer mag zich op 1,5 meter afstand slechts op één tweetal richten. De trainer mag zich dus niet verplaatsen van tweetal naar tweetal.Besluit veld- en zaalvoetbalAlle competitiewedstrijden die gepland staan tot en met vrijdag 21 januari voor het veldvoetbal vervallen. Achter de schermen zijn we bezig met verschillende scenario’s voor het vervolg van de competitie. Afhankelijk van de nieuwe maatregelen informeren we jullie zo volledig mogelijk hoe dat gaat verlopen. Na de persconferentie van 14 januari volgt daarover meer informatie.Essentiële sectorNOC*NSF, NL Actief en KNVB trekken samen op in de lobby om de sport te verklaren tot essentiële sector, zodat de deuren van sportaanbieders opengaan en blijven. Vandaag wordt in Den Haag een petitie aangeboden aan Kamerleden namens de gehele sportwereld. Een hele dag is er aandacht in de media voor het belang van voldoende sport en bewegen. De KNVB zal hier op de sociale mediakanalen ook aandacht aan besteden.
SJO v.v. Arum/Stormvogels’64 JO19-1 wel trainen
Volgens de bovenstaande update van de KNVB, mag de JO19-1 wel als team (en niet alleen eerstejaars JO19) trainen. Dus in iedergeval mogen zij in tegenstelling tot eerdere berichten donderdag 13 januari wel trainen van 18.45-19.45 uur. We zijn nog bezig met het trainingsschema voor volgende week. volgt z.s.m. en hangt af van de evt. versoepelingen…

11 januari 2022