Don’t worry be Blija

Een aantal jaren terug hing er een spandoek bij schaatswedstrijden in Thialf met de tekst: “Don’t worry be Blija”. Na de nederlagen van de laatste weken maakten we ons toch wel een beetje zorgen wat betreft de tweede plek in de eindstand. Maar ondanks de afwezigheid van beide topscorers afgelopen zaterdag sleepten onze jongens van het eerste een 4-1 overwinning uit tegen Blija uit de strijd. En omdat de nummer 3; Beetgum verloor van de kampioen; Ternaard kan Arum 1 “happy” zijn. Want doordat Arum nu definitief tweede is geworden mag het instappen in de tweede ronde (8 juni) van de nacompetitie.
Arum was afgelopen zaterdag duidelijk de betere maar toch was het volgens trainer Edwin Wittink, “Een zware bevalling”. Na een half uur kwam Arum terecht op 1-0. Na een mooie aanval over rechts zette Jorrit de bal mooi voor op Lammert die deze kans fraai afwerkte. Toch kon Arum niet lang genieten van de voorsprong want een 5 minuten later kon Willem de bal alweer uit het net vissen. Lang bleef het 1-1 tot de 80ste minuut; Toen maakte IJsbrand de 2-1. Een bevrijdende treffer voor Arum maar ook voor IJs zelf. Want daarmee bracht hij zijn totaal “aller tijden” op maar liefst 175 doelpunten.(zie nieuwsitem: Zevende ster voor IJs)
De ban was gebroken en IJsbrand maakte daarna ook de 3-1 en de uitblinkende Jeroen van Dellen de 4-1.
Zaterdag a.s. speelt Arum 1 haar laatste competitie thuis tegen het Ajax van Barradeel : Tzummarum.

20 mei 2019